top of page

Najpiękniejsze są takie podróże , które odbywamy w głąb siebie a książki są najlepszym przewodnikami.

ZOBACZYĆ ŚWIAT

Poznawanie Świata to mój nałóg.

Kiedy planuje kolejną podróż szukam towarzysza, który będzie moimi przewodnikiem i pozwoli mi świadomiej przemierzać nowe przestrzenie.

Chciałam podzielić się z Wam moimi podróżami, kadrami, które na zawsze zostaną w moim sercu i towarzyszami podróży czyli książkami, które w niezwykły sposób trafiały w moje ręce i towarzyszyły mi w odkrywaniu nowych światów.

AFRYKA

IMG_6268.JPG

W Afryce zachowywałam się jak "japoński turysta",wszystko było takie intensywne, pulsujące życiem, głośne. Ta przestrzeń, majestat natury, różnorodność, kolory, wszystko było takie dzikie na wyciągnięcie ręki.

Podczas foto-safari zobaczyliśmy słonicę z maleństwem, wszyscy wycelowaliśmy w nich obiektywami, wtedy matka stanełą tak żeby zasłonić dziecko i trąbą zakryła oczy, - NO PHOTO!. Przewodnik wytłumaczył nam, że te słonie są chore i odizolowały się od stada dla dobra ogółu.

 foto. Tomek Gola  

"Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd"
Kazimierz Nowak 

Na patio w hostelu SHOESTRINGS BACKPACKERS w Victoria Falls, Zimbabwe rośnie rozłożyste drzewo a na nim znajduję sie tabliczka upamiętnaijącą niezwykły wyczyn Podróżnika Kazimierza Nowaka, który W latach 1931-1936 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z południa na północ.

 

Tabliczę umieściła tam ekipa, która postanowiła złożyć hołd „Kazikowi“ odtwarzając jego podróż sztafetą rowerową, kilka lat później na Rapa Nui poznałam jedną z uczestniczek tej wyprawy.

1877 dni trwała afrykańska podróż Nowaka, rowerem, pieszo, czółnem,

konno i na wielbłądzie przemierzał czarny ląd, ze swojej podróży

przesyłał artykuły i zdjęcia, które były publikowne w Polsce.i za granicą. 

Kiedy tylko wróciłam do Polski zaczęłam szukać informacji o tym niezwykłym człowieku, okazało się, że właśnie ukazała się ksiązka, którą gorąco Wam polecam.

 Czytałam tą książkę lecąc do Moskwy, przede mną siedziała głośna grupka mężczyzn, okazało się że pracowników kontraktowych. rozmawialiśmy  całą drogę, a lądując jeden z moich rozmówców zaproponował abyśmy wymienili się książkami i atak "Dziki świat " wymieniłam na "Quo Vadis" :) później zapomniałam ją zabrać z pociągu kolei transsyberyjskiej. 

 Ala Kuchcińska-Sussens, a napisany przez nią wspólnie z Joan Duff „Dziki świat” jest niezwykłą podróżą poprzez życie. Oparta na faktach opowieść-rzeka, która opowiada losy niezwykłej  Z pochodzenia Polka, obecnie mieszkanka Afryki i właścicielka rezerwatu dzikich zwierząt Tshukundu. 

MOSKWA- inny świat

IMG_7204_edited.jpg

USŁUGI

Jeśli Moskwa to oczywiście najbardziej magiczna powieść "Mistrz i Małgorzata"

"Mistrz i Małgorzata"

Biała gorączka

W rajskiej dolinie wśród zielska

To zapis kilkumiesięcznej podróży po najdalszych zakątkach Syberii. Zbiorem pisanym w podróży i wysyłanym stopniowo do "Gazety Wyborczej". Hugo-Bader przemierza trakt autostopem, zatrzymując się w miastach, wsiach, często już bezludnych. 

Dzienniki Kołymskie.

UZBEKISTAN

Uzbekistan 

Wietnam 

 "Koniec jest moim początkiem."

Tiziano Terzani

I’m a paragraph. Use